Копія паспорта й довідка ВПО – Радник з питань ВПО

Копія паспорта й довідка ВПО

Ситуація: Людина, яка переїхала з тимчасово окупованої території до Києва, втратила паспорт та звернулася до місцевого управління міграційної служби для відновлення документа. Проте міграційна служба вимагає довідку про статус ВПО, якої особа не має. Далі особа звернулася до управління праці та соціального забезпечення населення (УПСЗН) за отриманням довідки, пред’явивиши тільки копію паспорта. Чи має право УПСЗН видати довідку на підставі копії паспорта? Окрім цього, особа вимагає письмову відмову, оскільки вважає, що на її підставі зможе отримати паспорт за своїм місцем знаходження. Чи це так? Як розв’язати ситуацію?

Відповідно до постанови Уряду «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (№ 509), особа для отримання довідки ВПО повинна пред’явити оригінал паспорта. Тому видати в цьому випадку довідку про статус ВПО на підставі копії — не можливо. Так само отримати адміністративну послугу — паспорт — на підставі письмової відмови УПСЗН у видачі довідки не можливо. Письмову відмову можливо тільки оскаржити у вищих інстанціях або в суді, проте в цьому випадку це не має сенсу, бо процедура отримання довідки чітко прописана в законодавстві, й УПСЗН не порушило закону.

Внутрішньо переміщеній особі необхідно порекомендувати їхати до головного управління міграційної служби своєї області за місцем реєстрації (куди виведено конкретне головне управління міграційної служби — можна дізнатися на гарячій лінії Державної міграційної служби України: (044) 278–50–30), там відновити втрачений паспорт, і тільки після цього повернутися до Києва та отримати довідку ВПО на підставі оригінала паспорта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *