Інформація про членів сім’ї, які не вимагають призначення адресної допомоги – Радник з питань ВПО

Інформація про членів сім’ї, які не вимагають призначення адресної допомоги

Ситуація: За адресною допомогою на себе та свою дитину звернулась особа, яка перебуває в шлюбі. На батька допомогу не вимагають. Яким чином УПСЗН може перевірити наявність житла в чоловіка, якщо відомостей по ньому особа не надала? Адже підставою відмови в наданні допомоги є наявність житла чи депозиту в члена сім’ї.

Відмовити внутрішньо переміщеній особі (ВПО) в адресній допомозі через те, що вона не надала відомостей про чоловіка не можна. Таке рішення вважатиметься протиправним, адже Постанова Кабінету міністрів України № 505 не передбачає подання інформації про членів сім’ї, які не вимагають адресну допомогу.

Управління має можливість перевірити данні щодо власності особи, а також зробити відповідні запити до НБУ по депозитам. Також ВПО подає заяву, у якій повинна зазначати відомості, які впливають на отримання допомоги.

Водночас, слід зауважити, що переселенка несе відповідальність за достовірність інформації, яку надає. Вона повинна повідомити про наявність житла чи депозиту.

УПСЗН може подавати запити до різних органів та перевіряти будь-яку інформацію, яка впливає на призначення виплат.

Те ж саме стосується і випадку, коли переселенець чи переселенка одружені із людьми, що такого статусу не мають. Серед документів, які подають ВПО на отримання адресної допомоги, є свідоцтво про шлюб, у якому містяться данні чоловіка чи дружина (ПІБ).

Управління має можливість перевірити дані щодо власності особи, а також зробити відповідні запити до НБУ щодо депозитів. Також ВПО подає заяву, у якій повинна зазначати відомості, які впливають на отримання допомоги. За всі зазначені в заяві данні особа несе персональну відповідальність.

Якщо згодом виявиться, що у ВПО наявне житло чи депозит, управління скасує виплати та вимагатиме повернення грошових коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *