Довідка ВПО та паспорт нового формату – Радник з питань ВПО

Довідка ВПО та паспорт нового формату

Ситуація: Особа отримала паспорт нового формату. Державна міграційна служба (ДМС) не надає такій особі витяг, у якому зазначено місце реєстрації особи. Раніше дитина була вписана в довідку батьків та мала статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО). За новим законом дитина бажає отримати нову окрему довідку, проте не може підтвердити місце реєстрації. На підставі чого управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) може надати такій особі довідку ВПО?

У зазначеному випадку особі не потрібно доводити, що вона має право на статус ВПО, бо вона вже була зареєстрована раніше й мова йде лише про надання нової довідки про підтвердження раніше наданого статусу. Незалежно від того, чи зазначено місце реєстрації такої особи в паспорті їй мають надати нову довідку.

Інша справа діти та особи, які не мали реєстрації як ВПО раніше та вперше звертаються до УПСЗН із паспортами нового зразка.

Щоб отримати довідку ВПО, не обов’язково мати реєстрацію на тимчасово окупованих територіях. Достатньо мати докази, що особа там проживала. Це передбачено в Законі України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постанові Кабінету міністрів України № 509.

У вище зазначеному випадку працівник управління соціального захисту приймає заяву та докази проживання, наприклад:

  • копії довідок ВПО батьків,
  • копії паспортів батьків,
  • документи з навчальних закладів,
  • інші документи, що підтверджують місце проживання.

Цивільним та Сімейним кодексами України передбачено, що діти прив’язані до своїх батьків, тому наданих доказів повинно бути достатньо для отримання дитиною довідки ВПО.

УПСЗН повинно розглянути заяву протягом 15 робочих днів і надати відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *