Довідка ВПО та договір про оренду житла – Радник з питань ВПО

Довідка ВПО та договір про оренду житла

Ситуація: Переселенець звернувся за довідкою, та відмовляється надати договір про оренду житла. Чи можна відмовити йому у видачі довідки на підставі того, що особа не надає договір про оренду житла, де вона наразі мешкає. Чи правомірна така відмова?

Зауважимо, що відмова у видачі довідки ВПО через ненадання договору оренди є протиправною.

Виключний перелік підстав для відмови наведений у пункті 8 постанови Кабінету міністрів України № 509:

1) відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені в статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (Закон);

2) у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;

3) заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення);

4) у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення;

5) докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними в статті 1 Закону, не підтверджують такого факту.

Також вище згадана постанова передбачає перелік документів, які необхідно подавати для отримання довідки ВПО, серед яких не має договору оренди житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *