Довідка без прописки на ТОТ – Радник з питань ВПО

Довідка без прописки на ТОТ

Ситуація: Особа звертається за отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО), але в паспорті відсутня «прописка» на території, де виникли обставини. Чи має право така особа отримати довідку ВПО, якщо вона фактично здійснила переміщення з територій, де виникли обставини та яким чином видається довідка ВПО такій особі?

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 509 та Закону України «Про забезпечення прав і свобод ВПО», якщо в паспорті чи іншому документі, що посвдічує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус, відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання в зоні АТО чи Криму, заявник надає докази, що підтверджують факт його проживання на цих територіях на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.

Така заява розглядається протягом 15 робочих днів.

Після цього управління праці та соціального захисту населення надає або довідку ВПО, або письмову відмову із посиланням на підстави відмови.

У разі необхідності особа має право звернутися до суду та встановити факт проживання на територіях, з якої здійснюється переміщення на момент виникнення обставин, після чого повторно звернутися до управління.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *