Допомога в регіонах колишнім полоненим громадянам України – Радник з питань ВПО

Допомога в регіонах колишнім полоненим громадянам України

Таблиця діючих програм в областях України за результатами дослідження експертів програми «Радник з питань ВПО».

В Україні, за офіційними даними, понад три тисячі громадян пройшли через полон так званих «ДНР/ЛНР». Понад сто осіб досі утримуються бойовиками.

 

«Терористичні угрупування незаконно позбавляють волі і утримують у заручниках цивільних осіб та використовують їх в якості “обмінного фонду” в переговорах з українською владою. Кількість таких осіб встановити неможливо і слід говорити, що під ризиком бути незаконно позбавленими волі перебуває все цивільне населення окупованих територій. Приблизно сімдесят українців стали жертвами політичних переслідувань з боку Росії та були засуджені з політичних мотивів в Російській Федерації.», – Ірина Лоюк, юристка програми «Радник з питань ВПО».

Після звільнення кожен, хто пережив жахіття полону, потребує комплексної допомоги та підтримки. У 2016 році питання координації роботи щодо надання допомоги звільненим особам координує офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які отримали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в антитерористичній операції.

Наразі в Україні відсутня окрема програма підтримки колишніх полонених. На центральному рівні було прийнято рішення виплати одноразової допомоги в розмірі 100 тис. гривень особам, які були позбавлені особистої свободи на окупованій території на Донбасі та були звільнені 27 грудня 2017 року і 24 січня 2018 року. На жаль, ця допомога не стосується осіб, звільнених раніше, а також тих, хто буде звільнений у майбутньому.

На регіональному рівні в кожній області допомога та підтримка колишніх полонених здійснюється в рамках обласних та міських цільових програм соціального захисту та підтримки, у тому числі і  учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих.

Більш детально про регіональні програми допомоги та підтримки колишніх полонених в таблиці, сформованій експертами програми «Радник з питань ВПО».

Таблиця діючих програм в областях України за результатами дослідження експертів

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *