Депозитна історія ВПО та адресна допомога – Радник з питань ВПО

Депозитна історія ВПО та адресна допомога

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа (ВПО) на час отримання адресної допомоги мала декілька місяців депозит, який перевищує встановлений законом розмір. Чи має право така особа отримувати адресну допомогу на наступний період? Яким чином повернути переплату?

Постанова Кабінету міністрів України № 505 передбачає, що для відмови у призначенні адресної допомоги є наявність депозиту або житла. Слід зауважити, що значення має лише той депозит, який не закрито на день призначення допомоги. Депозити, які були у особи та були закриті до дня подання заяви про призначення адресної допомоги не враховуються.Також, коли у особи змінилися обставини (тобто депозиту більше немає), вона має право отримувати виплати у наступному періоді, після надання нею відповідної заяви та підтвердження

Кошти, надмірно сплачені за попередній 6-місячний період, підлягають поверненню. Є кілька варіантів, як це можна зробити.

По-перше, особа може написати заяву із проханням зараховувати адресну допомогу за наступний період у рахунок боргу за той період, коли депозит у неї був.

По-друге, управління праці та соціального захисту населення може звернутися до суду із позовною заявою про стягнення надмірно сплачених коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *