Депозит в одного з членів родини — чи припиняти виплати всій сім’ї? – Радник з питань ВПО

Депозит в одного з членів родини — чи припиняти виплати всій сім’ї?

Ситуація: Мінфін виявив у внутрішньо переміщеної особи (ВПО) депозит, який перевищує встановлену норму. Потрібно припиняти виплату адресної допомоги на всю сім’ю чи лише на власника депозиту?

Якщо в одного з членів сім’ї є депозит більше ніж 16800 грн (станом на сьогодні) необхідно припинити виплату адресної допомоги на всіх членів сім’ї та надати письмове повідомлення про це.

Це передбачено в постанові Кабінету міністрів України № 505. У ній йдеться про те, що допомога не призначається (а в разі виявлення обставин, які впливають на призначення допомоги, — припиняється) особам, у членів сім’ї яких у власності є житлове приміщення та/або в члена сім’ї яких є депозит, який перевищує 10-ти кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Якщо особа не згодна із рішенням, вона має право оскаржити його в суді.

Проте слід зазначити, що верифікація Мінфіну сама по собі не є підставою для припинення допомоги, натомість вона є підставою для здійснення перевірки отриманих даних. Радимо перевірити чи дійсно особа має депозит, чи не закритий він на цей час, протягом якого періоду часу існував депозит. І тільки після цього ухвалювати рішення про припинення виплати та повернення коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *