Дата виїзду із зони АТО – Радник з питань ВПО

Дата виїзду із зони АТО

Ситуація: У серпні 2016 року особа подала заяву до управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Місце реєстрації переселенця – місто  Луганськ, у заяві він зазначає дату переміщення – серпень 2016 року. Чи впливає дата виїзду із зони АТО на можливість отримання довідки внутрішньо переміщеної особи?

Не має значення, коли особа вирішила виїхати: у 2014-му чи 2016-му році. Адже дія обставин, які викликають переміщення, досі не припинена. Такі обставини визначені у Законі України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»:

  • збройний конфлікт;
  • тимчасова окупація;
  • повсюдні прояви насильства, порушення прав людини;
  • надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Окрім того, отримання довідки ВПО є правом, а не обов’язком, тож особа може звернутися за такою довідкою тоді, коли вона забажає.

Таким чином, якщо місце реєстрації заявника місто Луганськ і він зазначає у заяві дату переміщення серпень 2016 року, а на цей час вже існували та продовжують існувати обставини для переміщення, то УПСЗН не має права відмовити у видачі довідки.

Зазначимо, що якби особа виїхала із зони АТО  до виникнення обставин, тобто до 14 квітня 2014 року, то у видачі довідки їй слід було б відмовити. Те ж, саме стосується кримчан, які залишили півострів до 20 лютого 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *