Дата настання обставин для переміщення – Радник з питань ВПО

Дата настання обставин для переміщення

Ситуація: Особа була зареєстрована у АР Крим до січня 2014р., але фактично проживала до квітня 2014р.Чи буде вона вважатись ВПО, чи має право на отримання довідки?

Важливим фактором для отримання довідки про статус ВПО є дата переміщення особи, яку зазначають у заяві. Важливо, що дата настання обставин, які спричинили переміщення, повинна передувати даті переміщення особи. Які дати настання таких обставин для мешканців АР Крим, Донецької та Луганської областей?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», датою початку окупації Криму визначено 20 лютого 2014 року. Таким чином, особи з Криму, чиє переміщення з півострова пов’язане з виникненням зазначених обставин, починаючи з цієї дати, мають право на отримання довідки ВПО.

Відповідно до Наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України «Про визначення районів проведення АТО та термінів її проведення» (від 07 жовтня 2014р. № 33/6/а), території Донецької та Луганської областей визначені районами проведення АТО із 7 квітня 2014 року. Таким чином, Особи із вище зазначених територій, чиє переміщення пов’язане з виникненням зазначених обставин, починаючи з цієї дати, мають право на статус ВПО.

Зауважимо, не має значення, коли особа вирішила виїхати: у 2015-му чи 2016-му році. Дія обставин, які викликають переміщення, досі не припинена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *