Дані про виїзд за лінію розмежування – Радник з питань ВПО

Дані про виїзд за лінію розмежування

Ситуація: Наразі до управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) надходять відомості від Мінфіну та Держприкорднослужби з переліком прізвищ внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які на 70, 90, 110 днів виїжджали на територію Росії або перетинали лінію розмежування. Що робити із такими відомостями?

Відповідно до вимог Постанови КМУ № 365, наявність інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, чи її виїзду за кордон, або отримання такої інформації від МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, ДМС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам є підставою для здійснення УПЗСН додаткової перевірки.

УПЗСН протягом десяти робочих днів із дня отримання інформації від вказаних вище зазначених органів, проводить таку перевірку, зі складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

За відсутності ВПО, УПЗСН робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї й залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до УПЗСН для проходження фізичної ідентифікації.

У разі коли ВПО протягом трьох робочих днів не з’явилася до УПЗСН, підрозділ надсилає рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації.

Водночас структурний підрозділ із питань соціального захисту населення робить запит до Держприкордонслужби щодо виїзду внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

За наявності підстав для скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», що підтверджується письмовою інформацією відповідних органів, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення приймає рішення про скасування довідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *