Чинність довідки ВПО – Радник з питань ВПО

Чинність довідки ВПО

Ситуація: Законодавство щодо строків дії довідки постійно змінювалось: певний час вони видавались на певний строк, потім стали безстроковими. Яким чином визначати чи є надана довідка діючою?

Законодавство, що діяло до 13 січня 2016 року, вимагало подовжувати довідки кожні 6 місяців, проставлення на довідці позначки міграційної служби було обов’язковим. Після вказаної дати, змінилися вимоги Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» і довідки стали безстроковими.

Таким чином, якщо особа звернулась до управління соціального захисту населення, з довідкою, виданою до 13 липня 2015 року та зазначена довідка не містить відміток про її продовження після цього строку, таку довідку вважати дійсною не варто.

Відповідно, довідка, яка була видана після 13 липня 2015 року та станом на 13 січня 2016 року була чинною — є безстроковою. Таким чином, у даному випадку, якщо управління праці та соціального захисту населення не ухвалювало рішення про скасування дії довідки, то вона є чинною й безстроковою, видавати особі нову довідку не потрібно.

Звертаємо увагу, що зараз довідки є безстроковими, а штамп ДМС не потрібен!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *