Чи зберігається статус ВПО та соціальні виплати за дітьми, які виїхали з родини на навчання? – Радник з питань ВПО

Чи зберігається статус ВПО та соціальні виплати за дітьми, які виїхали з родини на навчання?

Ситуація: Сім’я переселенців із неповнолітніми дітьми отримує цільову допомогу. Цього року діти виїхали на навчання, однак їм продовжує нараховуватися допомога. Чи залишається в дітей право на соціальні виплати та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб?

Щодо довідки. Є законодавчо закріплений перелік підстав для скасування довідки відповідно до ст.12 Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Такими підставами є:

  1. подання заяви про відмову від довідки;
  2. скоєння злочину: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
  3. повернення до покинутого місця постійного проживання;
  4. виїзд на постійне місце проживання за кордон;
  5. подання завідомо недостовірних відомостей.

Переїзд дитини в іншу місцевість на підконтрольній території з метою навчання до такого переліку не входить. Тож права на статус внутрішньо переміщеної особи та отримання довідки про це дитина не втрачає.

Щодо виплат — відповідно до норм вищевказаного закону (пп3 п.2 ст.9 Закону) та п.9 Постанови КМУ 509, у разі зміни місця проживання внутрішньо переміщена особа забов’язана протягом 10 днів повідомити про зміну місця проживання.Тож ми можемо казати про зобов’язання зареєструватись за новим місцем проживання.

Для підтвердження факту проживання, працівник УПСЗН може оформити запит, або зобов’язати дитину надати довідку з ВНЗ, у якій буде підтверджуватись факт навчання такої дитини на денному відділенні. У цьому випадку додаткову перевірку місця проживання проводити не потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *