Чи є накопичена пенсія депозитом? – Радник з питань ВПО

Чи є накопичена пенсія депозитом?

СитуаціяПрацівники Державної аудиторської служби, після перевірки правильності призначення адресної допомоги пенсіонеру-переселенцю, виставляють такому пенсіонеру рішення про переплату та вимогу повернути кошти. Підставою рішення є начебто те, що пенсіонер не знімав пенсію протягом певного часу, і на його рахунку накопичилася сума, яку місцеве управління Держаудитслужби вважає депозитом. Чи є рішення управління Держаудитслужби законним?

Ні, рішення управління Держаудитслужби є незаконним.

В Законі України «Про банки й банківську діяльність» чітко зазначається, що «вклад (депозит) — це кошти в готівковій або безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їхніх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку й підлягають виплаті вкладнику відповідно до законодавства України та умов договору»

Об’єктом депозитних операцій є внески, які на певний час залучаються на депозитні рахунки в банк. Ці кошти передаються на умовах, визначених двосторонньою угодою.

Таким чином,  пенсійний рахунок не може бути депозитним рахунком. І пенсія, яка накопичена на пенсійній картці, не є депозитом.

Тому вимоги управління Держаудитслужби є протиправними та безпідставними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *