Чи скасовувати виплати родині, коли один з її членів придбав житло? – Радник з питань ВПО

Чи скасовувати виплати родині, коли один з її членів придбав житло?

Ситуація: Особа отримує адресну допомогу. У вересні 2016 року особа придбала житло у власність в інших регіонах ніж район проведення АТО. Чи потрібно припиняти виплати адресної допомоги всім членам сім’ї? З якого часу?

Придбання житла у власність є підставою для припинення виплати адресної допомоги на всіх членів сім’ї. Це передбачає Постанова Кабінету міністрів України № 505. Якщо будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення придатне для проживання в інших регіонах ніж район проведення АТО, родина не має права отримувати адресну допомогу.

Виплата допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставини для припинення, тобто придбання квартири.

Те ж саме стосується і випадку, якщо в одного з членів родини виявляється житло у власності за межами АТО, про яке не було повідомлено.

Утім, слід зважати, що житлове законодавство визначає, що мінімальна площа придатна для житла на 1 особу складає 13,65 кв.м. На сьогодні вже є рішення суду, за якими ВПО отримала право на подовження виплат у зв’язку з тим, що наявна у власності частка житла є замала, аби вважатися житловим приміщенням.

Варто зазначити, що під час призначення допомоги представник УПСЗН не має права вимагати додаткові документи по житлу та вираховувати площу, адже це не входить в компетенцію УПСЗН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *