Чи потрібні додаткові перевірки? – Радник з питань ВПО

Чи потрібні додаткові перевірки?

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа (ВПО) постійно проживає за зазначеною в довідці адресою та кожні 6 місяців подає заяву про подовження адресної допомоги. Чи потрібно перевіряти фактичне місце проживання такої людини проводити засідання комісії щодо призначення адресної допомоги?

Спершу слід зазначити, що постанова Кабінету міністрів України № 365 передбачає, що перевірка фактичного місця проживання здійснюється щодо кожної заяви про призначення будь-якої соціальної виплати. Також за результатами перевірки складається акт. Наступний крок — внесення на розгляд комісії подання про призначення соціальної виплати або відмову.

Відповідно до роз’яснень Міністерства соціальної політики від 14.11.2016, якщо стосовно особи вже було проведено перевірку фактичного місця проживання (не пізніше ніж 6 місяців до подання заяви) та є рішення комісії про призначення соціальної виплати, то знову здійснювати перевірку і складати акт не потрібно.

Здійснення процедури призначення допомоги на наступні 6 місяців передбачено чинним законодавством та є основною умовою для здійснення виплат.

 • 17.10.2017 at 13:00
  Permalink

  Чи потрібно перевіряти фактичне місце проживання ВПО, якщо виплата адресної допомоги була проведена в 2015 році і більше звернень не було?

  Відповісти
  • 17.10.2017 at 21:46
   Permalink

   Ні. На сьогодні, жодним нормативно правовим актом не передбачено проведення фактичного місця проживання ВПО яка не є отримувачем соціальних виплат.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *