Чи потрібен акт про побутові умови дітей ВПО? – Радник з питань ВПО

Чи потрібен акт про побутові умови дітей ВПО?

Нагадаємо, що відповідно до постанови Уряду «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» № 365, від 8 червня 2016 р., для призначення чи відновлення соціальних виплат ВПО структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів від дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, повинен провести перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання чи перебування ВПО.

За результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, який підписується всіма повнолітніми ВПО чи їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Але ця норма стосується не всіх внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до постанови Уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 964, від 14 грудня 2016 р., низку категорій ВПО було звільнено від відвідування та відповідно від складання акта про матеріально-побутові умови проживання. Зокрема пункт 7-й постанови № 365 було доповнено абзацом, в якому зазначається, що для призначення чи відновлення соцвиплат особі, яка перебуває на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) або здобуває освіту певного рівня в дошкільних, шкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (студенти денної форми навчання), структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає до відповідного органу (закладу) запит щодо надання протягом 15 днів підтвердження перебування чи навчання ВПО в такому органі чи закладі.

Таким чином, для переселенців, які перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування, чи для дітей, які відвідують дитячий садок, або навчаються у школі, інших навчальних закладах різних рівнів акредитації, не треба складати акт обстеження матеріально-побутових умов, щоб отримати соціальні виплати.

Тільки у разі непідтвердження факту перебування чи навчання внутрішньо переміщеної особи, про що відповідний орган (заклад) інформує письмово, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання чи перебування ВПО і складає акт обстеження матеріально-побутових умов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *