Чи можуть переселенці зареєструватися і проживати в нежитлових приміщеннях? – Радник з питань ВПО

Чи можуть переселенці зареєструватися і проживати в нежитлових приміщеннях?

Ситуація: Родини внутрішньо переміщених осіб (ВПО) мешкають у садибному товаристві. Адреса у всіх цих ВПО одна й та ж — самого товариства. Наразі управління праці й соціального захисту населення (УПСЗН) вирішило скасувати довідки ВПО, оскільки садибні будинки не є житловими приміщеннями. Чи правомірно це?

Скасування довідки в цьому випадку буде протиправним. Адже законодавство України не передбачає, що ВПО повинні проживати та реєструватися виключно в житлових приміщеннях.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постанови Кабінету міністрів України № 509 вказувати можна лише ту адресу, де особа проживає. Статтею 12 вище вказаного Закону передбачені підстави скасування дії довідки, серед них немає «реєстрації в нежитловому приміщенні». Тож, переселенці мають право проживати та реєструватися, як ВПО, у садибному товаристві. У їхніх довідках може бути вказана адреса товариства й номер будиночка, а якщо будинки не мають нумерації, можно зазначати номер ділянки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *