Чи можна змінювати дату в заяві на статус ВПО? – Радник з питань ВПО

Чи можна змінювати дату в заяві на статус ВПО?

Ситуація: Особа звернулася за отриманням довідки ВПО та зазначила в заяві, що прибула до м. Києва в січні 2013 року. Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) надало особі письмову відмову у виданні довідки у зв’язку з відсутністю підстав для переміщення. Проте заявник не згоден із рішенням. Зазначена особа з’явилася з вимогою повернути їй попередньо написану заяву та надати можливість написану нову, у якій буде зазначена інша дата переміщення. Що робити в такому випадку?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод ВПО», громадянин для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи повинен зазначити в заяві дату переміщення, на підставі цієї дати й визначається, чи були в особи підстави для переміщення, чи — ні.

У разі відсутності підстав для переміщення довідка ВПО не видається. Переписування заяви, із внесенням туди інших відомостей, — може означати перекручування інформації задля особистої вигоди, що кваліфікується як шахрайство з боку ВПО та порушення встановленої законом процедури отримання довідки з боку УПСЗН. Тому особі можна запропонувати, у разі якщо вона вважає, що її права порушено, звернутися до суду та там оскаржити рішення УПСЗН.

Принагідно нагадуємо, що, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», датою початку окупації Криму визначено 20 лютого 2014 року. Таким чином, особи з Криму, чиє переміщення з півострова пов’язане з виникненням зазначених обставин, починаючи з цієї дати, мають право на отримання довідки ВПО.

Відповідно до Наказу Антитерористичного центру при Службі безпеки України «Про визначення районів проведення АТО та термінів її проведення» (від 07 жовтня 2014р. № 33/6/а), території Донецької та Луганської областей визначені районами проведення АТО із 7 квітня 2014 року. Таким чином, Особи із вище зазначених територій, чиє переміщення пов’язане з виникненням зазначених обставин, починаючи з цієї дати, мають право на статус ВПО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *