Чи можна видати довідку ВПО за довіреністю? – Радник з питань ВПО

Чи можна видати довідку ВПО за довіреністю?

Ситуація:  Жінка-переселенка має на непідконтрольній території брата з інвалідністю, який самостійно не може виїхати через стан здоров’я. Жінка звернулась до місцевих соціальних служб із проханням надати її брату довідку ВПО за його довіреністю, аби вона змогла отримувати за нього пенсію, або ж допомогти перевезти її брата на підконтрольну територію. Що має робити управління соцзахисту в цьому випадку?

На жаль, УПСЗН нічим не може допомогти жінці. У Законі України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» і  Постанові Кабінету міністрів України  «Про облік внутрішньо переміщених осіб»[1] зазначається, що особа, яка має бажання отримати статус переселенця, повинна самостійно подати заяву на отримання довідки (окрім випадків подання заяви законними представниками). Довіреність не є підставою для отримання довідки про взяття на облік для брата з окупованої території. Та й порядку відновлення пенсійних виплат для тих, хто залишився на непідконтрольних територіях, на сьогодні поки не існує.

​Надання допомоги у вивозі брата з інвалідністю також є поза межами компетенції УПСЗН Вінниці. Жінці можна порекомендувати зателефонувати на Урядову гарячу лінію за номером 1545 (безкоштовно – як з мобільного для Київстар, Водафон і Лайфсел, так і з стаціонарних телефонів), для того щоб з’ясувати, куди вона може звернутись із цим проханням у Вінниці. Загалом це є компетенція Міжвідомчого координаційного штабу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *