Чи має право ВПО отримувати одночасно щомісячну адресну допомогу та житлову субсидію на підставі договору оренди? – Радник з питань ВПО

Чи має право ВПО отримувати одночасно щомісячну адресну допомогу та житлову субсидію на підставі договору оренди?

Згідно п.6 Порядок надання адресної допомоги встановлено лише два обмеження у призначенні адресної допомоги майнового характеру: грошова допомога не призначається у разі, коли:

  • будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;
  • будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Отже наявність житлової субсидії, яку отримує ВПО не є підставою для відмови у призначенні адресної допомоги.

Водночас Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню субсидій  для  відшкодування   витрат  на   оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке затверджено Постановою КМУ №848 від 21.10.1995, не містить ніяких обмежень у призначенні субсидії ВПО, які отримують адресну допомогу. Згідно п.5 даного Положення субсидія не призначається коли будь-хто   із   зареєстрованих  у  житловому  приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата  за  житлово-комунальні  послуги,  протягом 12 місяців перед зверненням  за  призначенням  субсидії  (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів,  інших  товарів  довгострокового  вжитку  або  оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля,  транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної  норми  житла  та  соціальних  нормативів користування житлово комунальними  послугами  та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням  життєдіяльності,  на  суму,  яка  на  дату  купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Підстави припинення субсидії визначені п.20 зазначеного Положення і також не пов’язані з отриманням ВПО адресної допомоги.

Таким чином, отримання ВПО адресної допомоги також не обмежує нарахування їм житлової субсидії у порядку, встановленому законодавством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *