Чи має право на статус ВПО, людина, яка зареєстрована в районах проведення АТО, однак фактично там не проживала? – Радник з питань ВПО

Чи має право на статус ВПО, людина, яка зареєстрована в районах проведення АТО, однак фактично там не проживала?

Ситуація: Людина на момент початку конфлікту на Сході України була зареєстрована в Донецьку. Наразі вона хоче отримати довідку ВПО, проте відомо, що ця особа досить довгий час у Донецьку не мешкала. Чи має УПСЗН право відмовити особі в наданні статусу ВПО?

Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» чітко визначено яку особу варто вважати внутрішньо переміщеною, а саме: це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Тобто, умовою визнання особи внутрішньо переміщеною є факт залишення місця проживання з метою уникнення певних негативних наслідків надзвичайних ситуацій.

Крім того, пунктом 10 статті 4 зазначеного Законом визначено перелік підстав для відмови у видачі довідки ВПО, як документу, що підтверджує факт внутрішнього переміщення. Зокрема, заявнику може бути відмовлено у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, якщо відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення.

Враховуючи зазначене, за умови наявності документарних доказів того, що особа з районів АТО виїхала не через конфлікт, керівник УПСЗН може прийняти рішення про відмову у видачі довідки. У рішенні про відмову він повинен посилатися на конкретні письмові документи (докази), які підтверджують, що особа не мешкала за місцем реєстрації на момент виникнення обставин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *