Чи дійсний паспорт із позначками РФ? – Радник з питань ВПО

Чи дійсний паспорт із позначками РФ?

Ситуація: Чи дійсний при пред’явленні для постановки на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО) паспорт, у якому проставлено будь-які позначки чи штампи РФ?

Відповідно до пункту 1 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України № 2503-XII від 26.06.1992р., паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

При цьому, відповідно до пункту 6 зазначеного Положення про паспорт громадянина України, вносити до паспорта записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України, забороняється.

Своєю чергою, відповідно до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13.04.2012 № 320, зіпсований паспорт підлягає обміну.

Таким чином, паспорт, в який вносилися будь-які позначки, помітки, штампи – серед іншого і органами іншої держави(в даному разі РФ) – є зіпсованим, недійсним, не може розглядатися державними органами на території України як документ для вчинення будь-яких правочинів, та підлягає обміну.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *