Частина житла у власності ВПО – Радник з питань ВПО

Частина житла у власності ВПО

Ситуація: Особа має у власності частину житла. Чи має право така особа на адресну допомогу?

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 505 грошова допомога надається особам, які перемістились із наступних районів:

  1. тимчасово окупованої території України,
  2. населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження,
  3. населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення,
  4. якщо житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення АТО.

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085

Тож, якщо особа проживала у вказаних вище районах у житловому приміщенні, яке частково знаходиться у її власності та залишила або покинула його в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, то така особа має право на отримання адресної допомоги.

По-іншому слід розглядати ситуацію, якщо особа має частину житла в інших регіонах, ніж район АТО. Зокрема, Цивільний Кодекс визначає, що житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них. Тобто, однією з ознак житла є його придатність до проживання. Норма придатної житлової площі встановлена від 9 до 13,65 кв.м.

У зв’язку з тим, що управління праці та соціального захисту населення при призначенні допомоги не має права вимагати додаткові документи та відомості, відсутня можливість встановити придатність житла. Тому, якщо особа має у власності частину житлового приміщення та бажає отримувати допомогу, таке питання необхідно вирішити в судовому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *