Адресна допомога студенту-ВПО – Радник з питань ВПО

Адресна допомога студенту-ВПО

Ситуація: Студент-переселенець подав заяву на отримання адресної допомоги. Разом із заявою він подав довідку з ВНЗ м. Североькодонецька про те, що навчається на денній дистанційній формі навчання. Чи має право такий студент отримувати допомогу, адже протягом усього строку навчання він фактично є працездатною та непрацюючою особою?

Для того щоб відповісти на це запитання, необхідно з’ясувати: чи дійсно студент навчається саме на денній формі навчання, оскільки право на допомогу мають студенти денної форми. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» (від 01.07.2014 № 1556–VII), дистанційна форма навчання є заочною формою. Разом із тим, закон зазначає, що форми можуть поєднуватися, а для вишів, які виведені з непідконтрольних територій, встановлено окремий порядок навчання студентів, що, радше за все, і є нашим випадком (бо в довідці ВНЗ, наданій студентом, йдеться про денне дистанційне навчання).

Таким чином, якщо це денне навчання, студент має право на отримання допомоги.

Для остаточного підтвердження законності підстав і для прийняття правильного рішення можна порекомендувати також звернутися до Міністерства освіти і науки із письмовим запитом щодо того, чи є вказана зазначеним ВНЗ форма навчання – денною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *