Адресна допомога студенту-переселенцю – Радник з питань ВПО

Адресна допомога студенту-переселенцю

Чи може особа отримувати адресну допомогу, якщо більшість часу на тиждень вона проводить не за місцем реєстрації?

Ситуація: Особа, зареєстрована в місті Чернігів як внутрішньо переміщена особа (ВПО) та отримує адресну допомогу. З вересня 2016 року особа вступила на навчання до міста Київ і відтак 5 днів на тиждень знаходиться в місті Київ, а на вихідні приїжджає до Чернігова. Чи має право управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) сплачувати надалі допомогу такій особі?

Особа має право їздити на навчання до Києва та повертатися до Чернігова, при цьому її місцем постійного проживання вважатиметься Чернігів. Лише відомостей про те, що ВПО навчається в Києві, недостатньо для припинення виплат.

Підстави для припинення виплат визначено постановами Кабінету міністрів України № 505 та № 365.

Тим не менш, не варто забувати, що призначаючи адресну допомогу, УПСЗН повинне перевірити місця проживання ВПО. У разі відсутності особи за місцем проживання управління відмовляє в призначенні допомоги, у разі присутності — призначає.

Після призначення допомоги необхідно здійснити контроль виплат: перевірити місце проживання переселенця і скласти відповідний акт. Тож, якщо УПСЗН, здійснюючи таку перевірку, виявить, що особа відсутня за фактичним місцем проживання, залишає повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.

У разі коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з’явилася до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, такий підрозділ надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації.

Тільки після проходження зазначених повідомних процедур та підтвердження відсутності особи за фактичним місцем проживання виплата може бути скасована.

Порядок і підстави припинення виплат повинні бути оформлені належним чином та мати письмові обґрунтування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *