Адресна допомога. Порядок отримання – Радник з питань ВПО

Адресна допомога. Порядок отримання

Ситуація: Яким чином подаються документи на адресну допомогу вперше? Яким чином подаються документи на адресну допомогу для її подовження на наступний строк?

Порядок надання адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 505. Для отримання адресної допомоги внутрішньо переміщена особа має стояти на обліку в УПЗСН, згідно Постанови КМУ №509:

1.  уповноважений представник сім’ї звертається за фактичним місцем перебування сім’ї до Ощадбанку для відкриття поточного рахунка, пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги. У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім’ї, які претендують на отримання грошової допомоги:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • число, місяць, рік народження;
  • серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
  • наявність у будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
  • наявність у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
  • місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює;
  • до заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей, засвідчені власним підписом уповноваженого представника сім’ї, письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім’ї в установі уповноваженого банку.

2. Банк відкриває поточний рахунок і не пізніше трьох робочих днів після цього надсилає заяву про призначення грошової допомоги разом із документами, що додаються до неї, відповідному уповноваженому органу із супровідним листом, у якому зазначаються реквізити поточного рахунка.

3. Якщо від банку надійшла заява про призначення грошової допомоги, до якої не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган надсилає сім’ї повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково.

Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установі уповноваженого банку

заяву, у якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки ВПО всіх членів сім’ї. На сьогодні довідки вже є безстроковими, тому вони продовженню не підлягають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *