Адресна допомога і житло у власності – Радник з питань ВПО

Адресна допомога і житло у власності

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа  (ВПО) зазначила, що має у власності частину житлового приміщення у розмірі 1/8 частини будинку. Чи має право така особа на отримання адресної допомоги?

Відповідно до постанови Уряду «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (№ 505), якщо внутрішньо переміщена особа або будь-хто з членів її сім’ї має у власності житлове приміщення, придатне для проживання, він не має права на отримання адресної допомоги.

Водночас на сьогодні формується судова практика, згідно до якої, якщо кількість квадратних метрів житла, які є у власності особи, не відповідають нормі, встановленій Житловим кодексом (13,65 кв. м. для проживання одного члена родини), то таке житлове приміщення не може вважатися придатним для проживання. В цьому разі особа може претендувати на отримання адресної допомоги, оскільки житло фактично не є придатним для проживання. Водночас під час прийняття заяви і документів на адресну допомогу управління праці та соціального захисту населення не має права вимагати від ВПО додаткових документів (копій документів на власність тощо), а також працівник УПСЗН не може здійснювати самостійно вирахування квадратних метрів приналежного ВПО житла та не має повноважень визнавати чи не визначати житлове приміщення придатним для проживання. Тому це питання може бути вирішено тільки через суд, який може ухвалити рішення про придатність чи не придатність житла для проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *