Адресна допомога і статус безробітного – Радник з питань ВПО

Адресна допомога і статус безробітного

Ситуація: Переселенець є безробітним та бажає отримувати адресну допомогу, при цьому він є працездатним та став на облік у центр зайнятості. Як довго він може отримувати адресну допомогу? Коли така особа буде вважатися працевлаштованою?

Відповідно до постанови Уряду «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (№ 505), працездатна внутрішньо переміщена особа має право отримувати адресну допомогу протягом шести місяців та здійснювати її переоформлення на наступні шість місяців у разі її працевлаштування. У разі, якщо особа працездатна, але не працевлаштована, то така особа отримує допомогу у стовідсотковому розмірі впродовж перших двох місяців, потім на наступні два місяці допомога зменшується на 50%, а з 5-го місяця виплата такої допомоги припиняється.

При внесенні на облік до центру зайнятості особа отримує статус безробітної, тому вона не може вважатися працевлаштованою доти, доки не влаштується на роботу і, відповідно, не буде знята з обліку в центрі зайнятості.

Відповідно до пункту 7 вище зазначеної постанови, про факт працевлаштування особа працездатного віку зобов’язана проінформувати уповноважений орган у триденний строк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *