Адресна допомога дитині-ВПО – Радник з питань ВПО

Адресна допомога дитині-ВПО

Ситуація: Батько та неповнолітній син мають статус ВПО. Двічі по 6 місяців поспіль ця родина отримувала адресну допомогу. Наразі батько повернувся до покинутого місця проживання, а дитина залишилася мешкати разом із бабусею на підконтрольній Україні території. Чи має право ця дитина отримувати адресну допомогу надалі?

Відповідно до вимог постанови Уряду «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (№ 505), підставами відмови в призначенні та виплаті адресної допомоги є обставини, коли:

  • будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
  • будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти в сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Цією ж постановою передбачено, що якщо дитина переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції або населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, без супроводу батьків чи осіб, які їх замінюють, грошова допомога виплачується їй за зверненням:

— баби, діда, повнолітніх сестри, брата, мачухи, вітчима, які безпосередньо здійснюють догляд за дитиною без спеціальних на те повноважень;

— інших осіб, яким батьки передали дитину на виховання, — у разі надання заяви батьків щодо отримання такої допомоги, справжність підпису на якій має бути засвідчена нотаріально;

— служби в справах дітей, якщо:

догляд за дитиною, яка залишилася без батьківського піклування, тимчасово здійснюється родичами або іншими особами (сусідами, знайомими), з якими в неї на момент залишення без батьківського піклування склалися близькі стосунки, за рішенням служби в справах дітей відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Уряду від 24 вересня 2008 р. (№ 866) «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини».

Таким чином, дитина, яка має статус ВПО, має право отримувати допомогу в разі, якщо немає законних підстав для відмови, перелічених вище.

Звернутися за призначенням і отриманням адресної допомоги для дитини може її бабуся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *