Радник з питань ВПО

 

Програма “Радник з питань внутрішньо переміщених осіб” – це багаторічний проект з надання системної допомоги державним структурам і неурядовим громадським організаціям для подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та окупації Криму.

Програма “Радник з питань ВПО” – це, перш за все, мережа радників, які надають консультаційну, організаційну та іншу допомогу органам соціального захисту населення та іншим урядовим і неурядовим інституціям на місцях та на центральному рівні. Наші радники працюють при Міністерстві тимчасово окупованих територій та ВПО, Міністерстві соціальної політики України, Верховній Раді України. З 2015 року, коли програма розпочала роботу, 25 радників регіонального та центрального рівнів щомісяця надають в середньому більше тисячі послуг. Це в першу чергу консультації для державних службовців та громадян, роз’яснення питань законодавства, аналіз та моніторинг діючих нормативних актів та процедур.

Ми прагнемо розвитку стійких, відповідальних та справедливих державних установ. Ми підтримуємо діяльність, спрямовану на відновлення та розбудову миру як головного показника тривалої стабільності управління, довіри суспільства до цілісності органів державної влади та сталого розвитку. Наша організація вдосконалюватиме програми соціального захисту, розроблені Урядом України, забезпечуючи стійкість та відповідальність шляхом залучення та розширення прав і можливостей усіх громадян України.

Дермот Гамільтон, програмний директор в Україні, SSS.

Програма «Радник з питань ВПО» здійснюється неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства».

Stabilization Support Services в своїй діяльності в Україні підтримує зусилля державних та неурядових інституцій з побудови миру та примирення як основи для довготривалої стабільності, довіри в суспільстві та сталого розвитку. Stabilization Support Services трансформує програми соціального захисту, які реалізуються українським урядом, забезпечуючи залучення та розширення можливостей усіх громадян України.

Завдяки роботі програми нам вдалося знизити з 6 місяців до кількох днів строки реакції Міністерства соціальної політики на запити від громадян, які постраждали внаслідок конфлікту. В 5 містах України було запроваджено медичне страхування дітей ВПО. Інформаційні та роз’яснювальні компанії в медіа допомогли знизити негативне ставлення до ВПО. Понад 600 000 громадян України в рамках програми отримали необхідну допомогу.